Без тестів сьогодні необходиться жоден викладач, будь то шкільний учитель чи професор. Вибір варіанту з декількох – не єдина можливість: в опитування можна вставляти картинки і відео, змінювати формати завдання майже до безкінечності. Ось декілька сервісів, які полегшать підготовку і проведення тестування.
GOOGLE ФОРМИ
Google Форми – частина офісного інструментарію Google Drive. Мабуть, це один з найшвидших і простих способів створити своє опитування або тест: пишемо завдання, вибираємо тип відповіді (вибір з кількох варіантів, написання власного) – готово! Одержаний тест можна провести на уроці в комп’ютерному класі, відправити по електронній пошті або вбудувати на свій сайт за допомогою спеціального коду. Для прискорення роботи рекомендуємо додати плагін Flubaroo – він автоматично перевіряє відповіді учнів і ставить оцінки за заданими критеріями. Форми абсолютно безкоштовні – для використання ресурсу потрібно тільки мати акаунт Google.
АЙРЕН
Програма, якою можна створювати тести для перевірки учнівських знань і проводити тестування на шкільних комп’ютерах. Завдання різних типів: з вибором одного або декількох вірних відповідей, з введенням відповіді з клавіатури, на встановлення відповідності, на впорядкування і на класифікацію. Вчитель зможе побачити результати на своєму комп’ютері – відобразяться відомості про успіхи кожного з учнів.
MYTEST
Повністю безкоштовна програма зі зручним редактором тестів, яка вміє працювати з сімома типами завдань: одиночний вибір, множинний вибір, встановлення порядку проходження, встановлення відповідності, ручне введення числа, ручне введення тексту, вибір місця на зображенні. Параметри тестування, завдання і зображення до завдань – все зберігається в одному файлі, що зручно для вчителя.
QUIZLET
За допомогою цієї програми можна створювати тести, де учні будуть вибирати вірні відповіді із запропонованих, зіставляти зображення і інформацію або вписувати власні варіанти. Користуватися дуже легко – в інтерфейсі можна розібратися буквально за пару хвилин, до того ж, Quizlet працює на Android та iOS. Безкоштовний, але буває і підписка Plus за $ 10 – вона дозволить завантажувати власні картинки і створювати необмежену кількість навчальних груп.
МАЙСТЕР-ТЕСТ
Інтернет-сервіс, що дозволяє створювати он-лайн тести, які можна скачати і проходити тест без підключення до інтернету. Зручно, що не потрібно встановлювати на комп’ютер додаткові програми.
PROPROFS
Proprofs готує тести на будь-який смак – можна запропонувати на вибір один або кілька варіантів, попросити заповнити пропущене слово або написати розгорнуту відповідь. Сервіс дозволяє вставляти в завдання текстові документи та презентації, файли PDF, а також зображення, аудіо- та відеофайли. Завершивши роботу над тестом, можна залишити його в загальному доступі на сайті Proprofs або вбудувати на свою сторінку. Сервіс безкоштовний, але є платні розширення.
KAHOOT!
Дозволяє подавати в форматі опитувань і тестів мало не весь навчальний матеріал. Щоб налагодити зворотний зв’язок з учнями, можна обіграти нові теми у формі простих питань і відповідей, а закріпити знання за допомогою більш докладного тестування. Kahoot! розрахований на застосування в класі – викладач показує матеріал на головному екрані, а в цей час школярі відповідають на питання і обговорюють інформацію, використовуючи спеціальний сервіс для комп’ютерів або браузер на смартфонах (Android, iOS, Windows Phone). Для того щоб увійти в віртуальну класну кімнату, учні повинні ввести спеціальний код, який надішле викладач. Сервіс дозволяє дізнатися, як відповідав на питання кожен студент, або будувати діаграми успішності всього класу. Самі ж учні можуть стежити за своїми результатами в спеціальних таблицях. Kahoot! безкоштовний і повністю доступний після реєстрації.
EASYQUIZZY
Комерційний сервіс (вартість близько 200 грн.) для створення тестів. Створені тести можуть запускатись як окремі файли на будь-якому комп’ютері без додаткових програм. Має велику кількість можливостей і налаштувань, гнучке налаштування оцінювання за будь якою системою.
CLASSMARKER
У ClassMarker можна робити опитування з різними форматами відповідей – крім звичних варіантів, є навіть есе. Для початку роботи викладачеві потрібно створити віртуальний клас і розіслати запрошення коди учням. ClassMarker зберігає результати всіх проведених тестів, ведучи статистику успішності. Якщо у викладача є власна веб-сторінка, він може вбудовувати тестові завдання на неї. В безкоштовному варіанті ClassMarker дозволяє створити не більше 100 тестів.
Тести – один із способів перевірки знань учнів. За допомогою цих програм можна легко створювати власні тести й не хвилюватись, що учні спишуть (як це часто виходить із надрукованими в збірках).
Немає коментарів:
Дописати коментар