Сторінки

неділя, 31 грудня 2017 р.

З Новим роком!!!

Бажаю Вам, в Новому Році - знайти найцінніше ... Не втратити найважливіше ... Придбати найкраще і отримати приємне ... Зберегти найдорожче ... Втратити непотрібне ... Відпустити минуле ... Пробачити всіх, хто образив вас ... Забути сумне ... ЩАСТЯ, ВАМ, В НОВОМУ РОЦІ ... ВСІМ ... ВСІМ ... ВСІМ !!!




вівторок, 26 вересня 2017 р.

Академічне використання соціальних мереж на уроках

Цифрова грамотність… Протягом останніх 10 років ми простежуємо суттєвий вплив на вміння, якими володіють учні, на їхні навички спілкування. В онлайн-опитуванні «Центру досліджень Pew» про вплив цифрового інструментарію на вміння учнів писати, висловлюватись, описувати, створювати повідомлення - половина педагогів, які відповіли, сказали, що цифрові інструменти полегшили цей навик учнів. Окрім того, при використанні цифрових інструментів учні були ще й більш зацікавлені та мотивовані в писанні.

субота, 26 серпня 2017 р.

Новий вірус проникає в комп'ютери через Facebook!


Якщо вам в фейсбуці прийшло повідомлення з посиланням на відео - неважливо від кого, нехай навіть і від одного, - не переходьте по ній, попереджає The Hacker News.
Фахівці з безпеки з лабораторії Касперського виявили кроссплатформенную кампанію в месенджері Фейсбук, в ході якої користувачі отримують посилання на відео, яка перенаправляє їх на фейковий сайт і встановлює шкідливе ПЗ.
Хоча точний механізм поширення шкідливих програм невідомий, фахівці припускають, що хакери використовують зламані облікові записи, захоплені браузери або клікджекінг.

Як зробити свій сайт/блог інформативним

У багатьох вчителів є свої власні сайти/блоги, де розміщено власні напрацювання, але хочеться завжди зробити сайт більш інформативним, динамічним, чи не так? І зробити це доволі просто, завдяки сайту «Шкільне життя». Ось покрокова інструкція:
  1. Перейдіть за посиланням https://www.schoollife.org.ua/karta-sajta/
  2. Виберіть RSS канал, який Ви б хотіли щоб відображався у Вашому блозі (в залежності від тематики сайту).
  3. Клацніть на цей канал, наприклад «Усі уроки інформатики (RSS)». Ви отримаєте посилання https://www.schoollife.org.ua/category/fajly/informatyka/feed/

середа, 23 серпня 2017 р.

Опис ключових змін оновленої програми з інформатики

Робочою групою було розглянуто всі пропозиції щодо зміни програми, які надійшли від громадськості через платформу ЕдЕра. Певна частина пропозицій не могла бути задоволена в рамках теперішнього процесу, наприклад, щодо поділу інформатики на два предмети; ці пропозиції відхилено. 

понеділок, 21 серпня 2017 р.

Перелік навчальної літератури з інформатики на 2017-2018 н. р.

З метою упорядкування навчальної літератури, що рекомендується для використання в навчально-виховному процесі навчальних закладів, Міністерство освіти і науки України розміщує на офіційному веб-сайті Міністерства перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання.

пʼятниця, 11 серпня 2017 р.

Методичні рекомендації щодо викладання інформатики у 2017/2018 н.р.


У 2017/2018 навчальному році вивчення інформатики у 5-9 класах загальноосвітніх навчальних закладах здійснюватиметься за навчальними програмами для учнів 5-9 класів, які розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html.

вівторок, 8 серпня 2017 р.

Електронні версії підручників для учнів 9-х класів

Міністерство освіти і науки України надало доступ до електронних (у pdf форматі) версій підручників для учнів 9-х класів.
За інформацією сайту ukrinform.ua стосовно електронних версій інших підручників, міністр зауважила, що надання видавництвами електронних версій підручників, виданих в минулі роки, не було юридично оформлено. Втім, за словами Гриневич, з багатьох шкільних предметів, на сайтах видавництв доступні електронні версії підручників - безкоштовно або за невелику плату.
Завантажити нові підручники для учнів 9-х класів всі бажаючі можуть на офіційному сайті Інституту модернізації змісту освіти https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/elektronni-versiji-pidruchnykiv-dlya-uchniv-9-h-klasiv/

четвер, 3 серпня 2017 р.

9 програм, щоб легко створити тести для учнів

четвер, 20 липня 2017 р.

Сучасні освітні інструменти для вчителів

50 інструментів сучасних освітніх технологій, які здатні якісно перетворити кожний урок

У наш час технології та освіта сплетені досить тісно, практично у кожного вчителя є свої улюблені технологічні інструменти, які він використовує у своїй роботі, і які дозволяють йому дістати увагу учнів під час цікавих, захоплюючих шкільних занять.
Але як і все, що має відношення до технології, інструменти безперервно оновлюються, а старі стверджуються, розширюючи сферу застосування або просто додаючи нові функції, більш актуальні для сучасної освіти і затребувані найбільш технологічно підкованими вчителями.

Далі представлений список деяких інструментів освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних посібників у педагогічному процесі.

неділя, 9 липня 2017 р.

17 корисних секретів «WORD», які суттєво полегшать Вашу роботу

На сьогоднішній день більшість освітян працює з комп’ютером і звичайно з текстовим редактором. Як правило – це MS Word. Але багато людей, навіть працюючи з цією програмою вже не перший рік, не здогадуються про деякі корисні можливості цього текстового редактора.
17 прийомів, які будуть корисні для ефективної роботи:

вівторок, 20 червня 2017 р.

Українські школи можуть отримати відкритий Wi-Fi

В Україні планують запустити в усіх школах Wi-Fi у вільному доступі.
Під час презентації проекту “Цифровий порядок денний в Україні-2020” радник віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Андрій Бірюков заявив, що для українців планують запровадити цифрові послуги в окремих сферах.

понеділок, 12 червня 2017 р.

Ключові зміни оновлених програм 5-9 класів з інформатики

Робочою групою було розглянуто всі пропозиції щодо зміни програми, які надійшли від громадськості через платформу ЕдЕра. Певна частина пропозицій не могла бути задоволена в рамках теперішнього процесу, наприклад, щодо поділу інформатики на два предмети; ці пропозиції відхилено.

понеділок, 29 травня 2017 р.

Як створити блог вчителя на Blogger?

Блог Каляфіцького Сергія: Блогер-це онлайн-сервіс, що належить Google, який публікує одне-або багатокористувацькі блоги, створені виключно за рахунок користувача. Сервіс швидко став кращим вибором багатьох початківців блогерів і є одним з найпростіших методів створення і публікації блогу безкоштовно. Якщо Ви не знайомі з сервісом, ця стаття навчить вас, як налаштувати обліковий запис і створити блог на Blogger.com.

субота, 13 травня 2017 р.

17 секретів «Word», які полегшать вам роботу

Чи ви учень, студент чи офісний працівник, без Word вам не обійтися. Але багато людей, навіть працюючи з цією програмою вже не перший рік, не здогадуються про деякі корисні можливості цього текстового редактора.

Тут зібрано 17 прийомів, які будуть корисні для ефективної роботи:

неділя, 9 квітня 2017 р.

Символи, яких немає на клавіатурі

Секрети клавіатури: як писати символами, яких немає на клавіатурі Іноді виникає ситуація, коли вам необхідно вжити в якомусь тексті спеціальний символ, однак на клавіатурі клавіші з таким символом не існує. Як же бути? Існує кілька шляхів. Якщо ви друкуєте в текстовому редакторі Microsoft Word 2007, то все просто: досить вибрати на закладці "Вставка" пункт "Символ".

вівторок, 28 березня 2017 р.

Інструменти мультимедійної презентації у навчальному закладі

Презентація має доповнювати виступ. Її дизайн звернений до уваги слухачів (учнів, колег), а зміст — підсилює повідомлення доповідача (вчителя, керівника навчального закладу). Не створюйте презентацію як субтитри до виступу. Інакше навіщо тоді доповідач? 
Розпланувати й підготуватися до презентації — означає максимально деталізувати такі її пункти, як:
Детальніше...

неділя, 19 березня 2017 р.

16 класних речей, які можна зробити з допомогою GOOGLE

Хто з вас знає, як можна за допомогою Google пограти в конструктор Lego? А ось ще 16 трюків, про які ви, мабуть, навіть не здогадувалися.
1. Перекладати можна не тільки тексти, але й намальовані символи

середа, 15 березня 2017 р.

Як вчителю з користю використовувати соцмережі на уроках

Реформа школи та освіти загалом, потребує і нових інструментів для досягнення поставлених цілей. Пропоную декілька порад, як вчителю в школі, викладачу у вищому навчальному закладі з користю використовувати соцмережі на уроках та парах.
1. Визначення терміну. «Twitter»
Багато дисциплін передбачають для свого опанування запам’ятовування безлічі визначень, назв об’єктів, предметів, видів і т.п..

субота, 11 березня 2017 р.

Як влаштована система хмарного зберігання даних?

Якщо Ваші дані зберігаються в «хмарі» - це означає, що вони зберігаються не на Вашому комп'ютері, а на сервері. Ви можете завжди отримати доступ до Ваших даних з комп'ютера або мобільного пристрою, можете синхронізувати файли між різними пристроями, і зробити їх доступними лише певним учасникам.

понеділок, 6 березня 2017 р.

Програма з інформатики очима практиків

Аматорський Ноїв ковчег виявився надійнішим, ніж побудований фахівцями «Титанік». Можливо, й аматорські пропозиції вчителів-практиків виявляться більш життєздатними, аніж витвори фахівців МОН. Пропонуємо ознайомитись з міркуваннями колективу однодумців – учителів інформатики щодо особливостей нової програми.
З ініціативи Міністерства освіти України зараз триває обговорення змін до навчальних програм для 5-9 класів. Завершився перший етап і настав час проаналізувати зауваження, яких до програми з інформатики набралося більше 600. Така активність учасників обговорення свідчить як про те, що інформатика є дуже затребуваним предметом у сучасній школі, так і проте, що чинні програми не відповідають викликам, які постають перед школою.

субота, 4 березня 2017 р.

LearningApps.org

LearningApps.org - це додаток для підтримки навчального процесу за допомогою інтерактивних модулів (додатків, вправ). Даний онлайн-сервіс дозволяє створювати такі модулі, зберігати і використовувати їх, забезпечувати вільний обмін ними між педагогами, організовувати роботу учнів (в тому числі, і по створенню нових модулів). 
Рідна мова LearningApps.org - німецька, але на сайті реалізована багатомовна підтримка. Однак не всі фрази знайшли свого перекладача. Іноді на сервісі зустрічаються неперекладені фрази або помилки в словах.

неділя, 19 лютого 2017 р.

Google-сервіси для вчителя

Computer Science: Google-сервіси для вчителяЩоб стати людиною XXI століття, сучасному школяреві необхідно не просто оволодіти базовими комп'ютерними навичками, а й навчитися відбирати й аналізувати інформацію, синтезувати нові знання, вибудовувати систему ефективної комунікації і співпрацювати з людьми різних культур.

    Щоб учень набував таких вмінь та навичок повинні бути відповідні умови створені вчителем. На сайті "Мой кейс Веб 2.0" сучасному вчителю надано достатньо інформації, щоб бути вчителем ХХІ століття.

Недалеке майбутнє: ЗНО з інформатики

У зв’язку зі стрімким розвитком ІТ в Україні (є навіть сміливці, які прагнуть зробити Україну ІТ-країною) спеціалісти “кричать” про важливості впровадження зовнішнього незалежного оцінювання з інформатики. Проте ця ідея підіймає на поверхню проблему викладання інформаитки у школі. Програма предмету - застаріла, кількість годин - мізерна. Попри це директор Центру підготовки сертифікованих програмістів Сергій Іщеряков каже: 
"Система не сприяє вивченню інформатики. Інформатика у школі має бути поділена на два предмети: інформаційні технології та програмування. Викладання предмету в школі - справа фанатів. Вчителів, які не втрачають ентузіазму. Вони вдосконалюють англійську і постійно вчаться, бо галузь стрімко розвивається".